09121000555قفسه وکیلی (vitco) | طراحی و اجرا قفسه بندی
کانال تلگرام قفسه بندي وکيلي
 
    طراحی و اجرا قفسه بندی
       
معرفی:

قفسه بندی راک  یکی از بهترین روش ها برای انبار کردن بهینه محصولات، بدون فضای پرت است. این نوع قفسه برای انبار داری در مراکز پخش، سردخانه ها، قطعات نیمه ساخته و انبار حاوی مواد اولیه و قطعات یدکی مناسب است. نوع راک معمولی است .پالت های مسطح در دو طبقه با دیواره هایی از یکدیگر جدا شده و اقلام با لیفتراک جابجا شده و بر روی این سطوح قرار می گیرند. ابعاد دیواره این قفسه ها تا گام 76 میلی متری قابلیت جابجایی دارند.

این نوع قفسه بندی از جنس فلز بوده و شامل ستون و کفی آن، بازو، پیچ و مهره، مهاربندی ضربدری و افقی است. رنگ بخش های مختلف این نوع قفسه بندی به صورت استاندارد، نارنجی، طوسی و آبی است. در برخی از قفسه بندی ها از نوع راک  از یک پوشش گالوانیزه جهت جلوگیری از پوسیدگی، رطوبت و زنگ زدگی استفاده می شود.

با این نوع قفسه بندی، امکان تردد در راهروها به صورت راحت فراهم شده است. بهتر است محصولات سنگین تر در طبقه زیرین این قفسه ها قرار گیرند. نصب قفسه بندی راک  با اتصال پیچ و مهره به راحتی انجام می گیرد.  

کاربرد:
سیستم پالت راک  در انبارهای مواد اولیه، محصول نیمه ساخته و مراکز پخش کاربرد دارد.

ویژگی ها:

به منظور افزایش ظرفیت نگهداری بارهای واحد در سطح یکسان می توان از این سیستم استفاده نمود که دو واحد پشت سر هم در طبقات دهانه های سیستم انبارش راک قابل بارگذاری است و تردد به هریک از راهروها را امکان پذیر می کند. به منظور بهبود سرعت عملیاتی و امکان دسترسی و کاهش دفعات گذاشت و برداشت توصیه می شود. بارهای واحد از یک نوع در هر طبقه نگهداری می شوند. 

استفاده از قفسه بندی راک مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

  • با این نوع قفسه بندی، دسترسی به محصولات ساده تر شده و شما می توانید محصولات خود را در انبار دسته بندی کنید.
  • موجودی انبار به راحتی قابل مشاهده و اندازه گیری است.
  • با استفاده از قفسه بندی راک  می توان از فضای موجود در انبار به صورت بهینه می توان استفاده کرد و هیچ فضای پرتی را نداشت. چرا که این قفسه ها بر روی یکدیگر قرار گرفته و می توان تا سقف انبار را کالا قرار داد.
  • جنس این نوع قفسه بندی محکم بوده و می توان اقلام سنگین را بر روی طبقات آن قرار داد.

  •  


تعداد بازدید : 3392